![](https://ksth.gr/wp-content/uploads/2017/03/252717_123793104369789_100002173007116_191810_6437013_n.jpg)
02 Mar ΕΚΘΕΣΗ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ Ο.Φ.Κ.Κ.Θ.
O Όμιλος Φίλων Κυνηγών Κουφαλίων σε συνεργασία με τον Όμιλο Κούρτσχααρ Ελλάδος διοργάνωσε την 18η Ετήσια Εθνική Έκθεση Εκτροφής Κούρτσχααρ Πρωταθλήματος Μορφολογίας C.A.C., η οποία πραγματοποιήθηκε στα Κουφάλια, στις όχθες του ποταμού Αξιού, τέλη Μαΐου. Η έκθεση αυτή, για όσους ασχολούνται με το αντικείμενο, θεωρείται υψίστης σημασίας καθώς αξιολογούνται τα σκυλιά της συγκεκριμένης ράτσας όλης της Ελλάδας και έτσι ο όμιλος έχει την ευκαιρία να έχει μια σαφή εικόνα της ποιότητας των Κούρτσχααρ.
No Comments